Bu Yılın Kış Modası

Bilgisayarlı stilistlik ve moda tasarımı eğitimi

Kış Aylarında Bu Yılın Modası Nelerdir?

 Kış aylarında tarz olmak adına bu yılın kış modasını inceleyebilirsiniz. Başta kabanlar hakkında bilgi vermek doğru olacaktır. Şişme montların bu senede ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Farklı renklerden bele kadar olan şişme montları tercih edebilirsiniz. Bu montların yanı sıra uzunlarına da göz atabilirsiniz. Uzun olanların daha çok bel kısımlarında kemerler bulunuyor. Kemer ya da kuşak detayları özellikle bayanların daha hoş gözükmesini sağlıyor. Bu tarz montların da kapşon kısımlarında suni kürklere yer veriliyor. Üstelik kürk detaylarında farklı renklendirmeler dikkat çekiyor. Bu renklendirmeler sayesinde kış aylarında daha canlı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Stil olmak adına kışın mont seçimleri önemlidir.

Kış Aylarında Bot Seçimleri

 Bot seçimi için de çeşitli öneriler bulunuyor. Mesela hafif kalın topuğa sahip olan kısa botların seçildiği biliniyor. Bu yılın modası olarak renklerin de daha çok siyah ve kahve tonlarından olduğunu göreceksiniz. Ancak krem ile kızıl tonlarından da bot seçimlerine yer veriliyor. Seçimler sırasında bilek kısımlarının da değerlendirilmesi önemlidir. İnce bilekli bayanların daha çok uzunluğu çok olmayan botları seçmeleri mantıklı olacaktır. Kalın bilekler adına da uzun çizmelerin hoş duracağını söylemeliyiz. Vücut tipine göre giyinmekte hoş gözükmenizi sağlayacaktır. 2016 – 2017 yılları arasında metal kemerlere ya da aksesuarlara sahip olan ayakkabıların ilgi görmesi söz konusudur. Başta da sivri burun modellerden yana seçimler yapılıyor.

Kışın Aksesuar Seçimleri

 Kış aylarına özel olarak aksesuarların bulunduğu biliniyor. Mesela şapkalar ya da berelerden yola çıkabilirsiniz. Örgü şeklinde olmalarının yanı sıra penye sunumları da bulunuyor. Nitekim soğuktan korunmak adına daha çok örgü şeklinde olanlar ilgi görüyor. Burada farklı renk ve modeller karşınıza çıkacaktır. Almış olduğunuz mont ile bot uyumu üzerinden aksesuar seçebilirsiniz. Bu yılın kış modası adına karşımıza büyük şallar çıkıyor. Şalların omuzları sarması ya da boyun bölgesine atılması söz konusudur. Kullanım stilleri konusunda araştırma yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra eldivenleri de unutmamak gerekiyor. Özellikle deri yarım eldivenlerin bayanlar tarafından tercih edildiğini söylemek gerekiyor. Uzun olanları da erkeklerin ilgi alanına giriyor.

Moda Hakkında Diğer Yazılarımızı İnceleyebilirsiniz