Moda 2017

Bilgisayarlı stilistlik ve moda tasarımı eğitimi

2017 Moda Dünyası Hakkında

 

Sürekli değişkenlik gösteren moda dünyası adına gözlem yapmak önemlidir. Bunun için haberlere bakabilir ve görsellerden yola çıkabilirsiniz. Bu dünya içerisinde hem erkeklerin hem de kadınların ilgisini çekecek tasarımlar bulunuyor. Kombinler sayesinde de kısa sürede stilinizi oluşturabilirsiniz. Mesela son zamanlarda etek ile kombinlerin daha fazla olduğunu göreceksiniz. Özellikle de dar eteklerin moda haline geldiğini görüyoruz. Bu tarz eteklerin üzerine şifon gömlekler giyebilirsiniz. Başta iş hayatında şık olmak isteyen bayanların dikkatini çektiğini söylemeliyiz. Altına ise sivri burun olarak hafif topuklu ama iddiası olmayan ayakkabılar seçebilirsiniz. Dar etek kombinlerinde çok yüksek ayakkabılar seçmemek mantıklı olacaktır.

Moda Hakkında Diğer Yazılarımızı İnceleyebilirsiniz

Tasarımlar İle Moda Dünyası

 

Farklı tasarımlar oluşturmaktan ziyade kendinize yakışanı bulmanız daha doğrudur. Bunun için vücut tipi, ten rengi ile saçların etkili olduğunu söyleyebiliriz. Tasarımlarınızı oluştururken mutlaka renk uyumlarına da dikkat etmelisiniz. Moda dünyası içerisinde kot kumaşların bir hayli tercih edildiği biliniyor. Kot etekler, gömlekler ya da ceketlerden tasarımlar bulunuyor. Kışın dahi içi kürklü olan tasarım kot ceketleri kullanabilirsiniz. Tesettürlü hanımların da kot gömlekler üzerinden kombin ayarlaması söz konusudur. Kumaş detaylarına mevsime göre yer verilmelidir. Ancak kot kumaşlarının tüm mevsimler adına uygun olduğunu da söyleyebilirsiniz. Dilediğiniz şekilde kombin ederek modaya uygun tasarımlar oluşturabilirsiniz.

 

Çocuklarda Moda Tasarımlar

 

Çocuklara yönelik de tasarım kıyafetlerin olduğu görülüyor. Mesela kış ayına özel kazaklar ya da ceketler dikkat çekiyor. Kız çocukları için de uzun elbiseler ve dar pantolonlar bulunuyor. Yaz ayları için de daha ince kumaşlardan tasarım ürünlerle karşı karşıya kalacaksınız. Çocuklar adına alınacak olan kıyafetlerin malzemeleri önemlidir. Pamuklu ya da penye olarak seçim yapabilirsiniz. Naylon seçimlerinden de uzak durmakta fayda vardır. Vücut ısıları ile cilt durumlarına bağlı olarak tercihinizi sunmalısınız. Moda dünyasının çocuklar adına da yaratıcı seçenekleri bulunuyor. Bunlar arasında hoş atkılar ya da bereler de dikkat çekiyor. Yazın da kız çocuklara yönelik taçlar ya da bandanaların kullanımına yer verebilirsiniz. Erkekler adına da hoş berelere göz atabilir ve seçimlerinizi yapabilirsiniz.