Dünyaca Ünlü Markaların 2023 Moda Trendleri Neler?

Dünyaca ünlü markaların 2023 moda trendleri neler? sorusu, gündemde oldukça fazla takip edilmekte. Modanın nabzını tutan, dünya tarafından tanınan markalar; dünyaca ünlü markaların 2023 moda trendleri neler? sorusuna ipucu vererek, moda tutkunlarının sorularını bir nebze giderdi.

Peş peşe geçen moda haftaları, markaların yeni sezon koleksiyonlarını ve son dönem trendlerine dair ipuçlarını belli etti. 2023’te moda severleri nelerin beklediğine dair ipuçları arasında; Z kuşağını da kucaklayabilen, teknolojiyle iç içe, sürdürülebilirliğin ön planda olduğu inovatif bir sezon tanıtımı yer aldı.

Yeniliğin karşısında duranların hızla popülaritesini yitireceği sezonda, dünyaca ünlü markaların 2023 moda trendleri neler? sorusu gündemden düşmüyor.

Moda Koleksiyonerliği

Geçtiğimiz birkaç sene içerisinde yükselişe gecen moda koleksiyonerliği, sosyal medyadan alınan destekle birlikte trend halini almayı başardı. Instagram ve TikTok’da sıklıkla görebileceğiniz ünlü markaların çok eski ve artık bulunamayan parçalarını toplayarak bir araya getirmeyi sağlayan moda koleksiyonerleri şüphesiz 2023 yılında da artmaya devam edecek.

The Wardrobe’nin kurucusu olan Julie Ann Clauss da bunlardan biri. Moda koleksiyonerliği alanında diğer bir başarılı isim ise, The Row’un tasarımlarını toplamaya özen gösteren Neelam Ahooja.

Moda Koleksiyonerliği Nedir?

Moda koleksiyonerliği, düzenli aralıklarla oluşturulmayan koleksiyonlara denilmektedir. Yukarıda da bahsedildiği gibi moda sektörünün trendlerini, moda koleksiyonerliği ile uğraşan bireyler de belirlemektedir. Nitekim Julie Ann Clauss ve The Row bunun en büyük örneklerini teşkil etmektedir. Oldukça düşük adette üretilen ürünlerin ve eski ürünlerin toplanması oldukça güç bir durum. Bu nedenle moda koleksiyonerleri de, zorlu süreci tamamladığı için moda trendlerine yön vermektedir.

2023 Dünyaca Ünlü Markaların Moda Trendleri

Ünlü Markaların Moda Trendleri

Dünyaca Ünlü Markaların Moda Trendleri

2023 dünyaca ünlü markaların moda trendleri sadece moda koleksiyonerliği aracılığıyla ön plana çıkmaz. Nitekim 2023 dünyaca ünlü markaların moda trendleri arasında yer alan parçalardan bazıları aşağıda sıralanmaktadır.

Okul Sezonu Trendi

Daha çok 2000’li yılların trendi kravat modası geri döndü. Sadece okul kıyafetleri içinde olmayan, bunun yanı sıra tüm moda severlerin de ilgisini çekebilecek parçalar arasında okul sezonu trendi kendisine yer buldu. Beyaz gömlekler, blazer ceketli takımlar, pileli etekler, ekoseli desenler, makosenler ve uzun çoraplar okul koridorlarında ikonik bir stil oluşturmaya hazırlanıyor.

Korseli Kum Saati Trendi

Dünyaca ünlü markaların 2023 moda trendleri neler? sorusunun ipucu, 50’li 60’lı yıllara geri dönülerek verildi. Nitekim söz konusu yıllara götüren korseler, tekrardan trendler arasında kendisine yer buldu. 19. yüzyılın ”Regency” döneminden esinlenen ve Bridgerton’ın gücü ile popülerleşen korseler, günümüzde estetik görünüşünün yanı sıra gücü de temsil ediyor.

Puffer Tekrar Trend Oldu

2023 dünyaca ünlü markaların moda trendleri arasında puffer tekrar trend olmayı başardı. Kış tatilinde olunsun ya da olunmasın, moda dünyası soğuk günlere hazırlanıyor. Puffer elbiseler, etekler, teddy kabanlar ve pantolonlar 2023 dünyaca ünlü markaların moda trendleri arasında gösterilen parçalara aday oldu.

Biker Ceket Trendi

Dünyaca ünlü markaların 2023 moda trendleri neler? sorusunu, pek çok marka biker ceket ile cevapladı. Birçok markanın koleksiyonuna girebilen biker ceketler, yeni sezonun vazgeçilmez konseptleri arasında yer alacak.

Nostaljik Tüvit Trendi

2023 dünyaca ünlü markaların moda trendleri arasında nostaljik tüvit de yer aldı. Moda dünyası geçmiş yılların esintilerini nostaljik tüvit parçalar ile yakalamayı başardı. Daha çok sofistike bir görünüm vermeyi başaran tüvit kumaşlar, özlenilen sıcaklığı geri getiriyor. Dünyaca ünlü markaların 2023 moda trendleri neler? sorusu sorulduğunda, en renkli ve ışıltılı hali ile popüler markaların vitrinlerinde sergilenen nostaljik tüvitlerden bahsedilebilir.

2023 Sonbahar Kış Trend Renkleri

Sonbahar Kış Trendler

Sonbahar Kış Trendler

2023 sonbahar kış trend renkleri dünyaca ünlü markalar ve tasarımcılar aracılığıyla yavaş yavaş defilelerde ortaya çıkmaya başladı. Sonbahar ve kış mevsimlerinde tercih edilen renklerden ilham almayı sürdüren tasarımcılar, toprak tonlarını ön planda tutuyor. Fakat yeni sezonda toprak tonlarına turkuazdan pembeye, kırmızıdan yeşile kadar neredeyse renklerin hepsi eşlik ediyor. Ayrıca renklerin neon versiyonları da revaçta.

Doğada varlığını sürdüren hemen hemen her rengi koleksiyonlarına ekleyebilen ve cesur bir şekilde kullanan moda dünyası, bu kışın her zamankinden daha fazla renkli geçeceğinin altını çizmekte. Kadife dokular, metalik yansımalar, alışılmışın dışında kesimler ve maksimalist desenler adete bunun habercisi durumda.

2023 sonbahar kış trend renkleri arasında çeşitlenen parçalar, tasarımcıların önderliğinde yeni baştan şekilleniyor. Nitekim bu sezon yeni bir şeyler oluyor denilebilir. Parlak renklerin ön planda olduğu 2023 sonbahar kış trend renkleri için kontrastlar ön plana çıkıyor.

2023 sonbahar kış trend renkleri sayesinde pek çok renk bu sezon kullanılabilecek. Geçmişte toprak tonlar daha çok tercih edilse de, bu sezon canlı renkler hayatımızın bir parçası olacak. Pek çok parçaya küçük dokunuşlarla renk katılması, görenleri hayran bırakıyor.

Kendi Tarzınızı Oluşturun

Pek çok marka 2023 yılı için kendi trendlerini göstermeye başladı. Defilelerde sergilenen kıyafetler, vitrinleri süsleyen parçalar ve pek çok kıyafet standlarda yer almaya başladı. Birçok markanın pek çok ürün göstermesi, sadece o ürünü almanız gerektiğini işaret etmez. Kendi tarzınızı kendiniz de oluşturabilirsiniz.

Moda trendleri kimi zaman geçmişte parlamış bir parçayı tekrardan gün yüzüne çıkartabilir. Aynısını siz de yapabilirsiniz. Şu anda kullanılmayan fakat geçmişte milyonlar tarafından tercih edilen ürünleri tekrardan moda haline getirebilirsiniz. Ayrıca bunu moda koloksiyonerliği başlığı altında da yapabilirsiniz. Dünyaca ünlü bir markanın unutulmuş bir parçasını tekrardan kullanmaya başlayarak gün yüzüne çıkartabilirsiniz. Bu sayede sosyal medya aracılığıyla tekrardan trend olmasını bile sağlayabilirsiniz.

Ayrıca yapacağınız kombinler sayesinde dikkat çekici giyim tarzı oluşturabilirsiniz. Doğru renk kombinasyonlarını ve tarzı birleştirdiğinizde oldukça ilgi uyandırıcı bir giyim tarzınız olabilir. Modayı iyi takip etmeniz, sıkı bir araştırmacı olmanız ve doğru kombinasyonları yapmanız, kendi tarzınızı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/@stilistlikkursu922/

Stilistlik Kursu