Neden Bilgisayarlı Stilistlik?

Neden Bilgisayarlı Stilistlik?

Günümüzde her iş hemen hemen bütün sektörler bütün işlerini bilgisayarla yapmaktadırlar. Bilhassa tasarım çalışmaları dijital ortamlarda gerçekleşmesiyle stilistlik mesleğini bilgisayar ortamında yürütülmeye başlamıştır. Bu yüzden Yeni Ümit olarak teknolojiden geri kalmamak adına temel stilistlik eğitimi tamamlandıktan sonra bilgisayarlı stilistlik eğitimine geçmekteyiz.

Bilgisayarlı Stilistlik Eğitimi İçin 0 212 641 13 13 Nolu Telefondan Bizi Arayabilirsiniz.

Bilgisayarlı Stilistlik Nedir?

Stilistlik kursu denildiğinde hep aklımıza kara kalem ile artistik çizimler gelirdi. Ancak gelişen ve değişen teknoloji ile bu kanı değişmiştir. Tekstil sektöründe artık kara kalem ile çalışmalar tarih oldu gibi. Bizim gibi eğitim kurumları sektörün ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla stilistlik kursu bilgisayar destekli olarak verilmektedir.

Bilgisayarlı stilistlik eğitiminin aşamaları nelerdir?

Stilistlik eğitimi denildiğinde tek bir noktadan hareket edilemez. Bunların farklı aşamaları vardır. Bu eğitimin temel aşaması esasen “temel sanat eğitimi” ne dayanır.

Birinci aşama;

Her ne kadar el ile yapılan kara kalem çalışması demode oldu desek bile bu yine stilistlik eğitiminin bir parçasıdır.

Birinci aşamada yapılan eğitim içeriği aşağıdaki gibidir.

  • Giysilerin görünüşlerini anlatabilmeyi ve elde çizimle daha rahat ifade edilebilir.

İkinci aşama

CorelDrive ile:

Çizimlerin

  • Bu bilgi ve beceri geliştirildikten sonra hızlı ve seri olabilmek, yaptığımız çalışmaları kayıt altına alabilmek için bilgisayar ortamına aktarılmasıdır.

Stilistlik Eğitim Hakkında Diğer Bilgiler