Stilistlik Eğitimleri

Bilgisayarlı stilistlik ve moda tasarımı eğitimi

İçindeki Stilisti Keşfet, Sende Stilistlik Kursuna Giderek Stilist Ol!

yeteneğini keşfetBaşka insanlara karşı ifade şekli olan kıyafet tarzı iletişimim önemli bir parçasıdır. Bu anlamda kıyafetlerin kişinin karakterini yansıtır şekilde tasarlanması gerekir. Karakter özelliklerini yansıtan ölçüde giysiler giyerek toplum içinde saygınlık sağlanmaktadır. Konu tarz olunca birçok fikir hayata dökülebilir olduğundan kişisel zevkler ve moda ön plana çıkmaktadır.

 

 Stilistlik nedir?

Kıyafetlerde kullanılacak kumaştan takılacak takıya kadar her şeyin anlam ifade ettiği stilistlik yaratıcı olmayı gerektirir. Birçok yeni tasarımları kendi başına yaparken güncel moda ile özgün tarzın kesiştiği noktamı doğru tespit edebilmelidir.

Doğru çizim yöntemleri kullanarak hayal ettiklerini en iyi şekilde yansıtılabilmesi gerekir. Yeni bir ürün ortaya koyup çizimlere aktarırken stil anlayışı gerekir. Bu yetenek her yaştan insan için iyi bir eğitimle ortaya çıkarabilir ve geliştirilebilir. Özgün düşünmek kadar bu düşünceleri uygun bir yöntemle üretiminin sağlanacağı aşamaya getirmek de öğrenilmelidir.

 Stiliste olması gereken özellikler

Kreasyon hazırlanması gerektiğinde stilistlik yapan birisi belirli bir akım çerçevesinde o stile uygun parçalar tasarlanabilmelidir. Kişiye özgü olacaklarda danışmanlık verilecek her kişi için bir dosya oluşturulmalıdır. Bilgisayar tabanlı birçok program kullanılarak ihtiyaç duyulan parçaların hazırlanması için tasarımlar elektronik ortama dökülmelidir. Kıyafetlerin çizgileri kadar ışığın geliş açısına göre oluşturduğu gölgelerde önemlidir. Bazen gölgede kalan ufak ayrıntılar ortaya çıkarılmak istenen öğelerin geride kalmasına sebep olabilir. Bu açıdan tasarım yaparken dikkat edilecek sayısız konu vardır.

Her yaştan insana hitap edecek çalışmaların yapılabiliyor olması gerekir. Yapılacak çalışmalarda ise yaşla birlikte gelen olgunluğun stil üzerinde yasımlar olmalıdır. Giysi koleksiyonları açısından da mevsim gibi etkenlerin göz önünde bulundurarak hazırlayabiliyor olması beklenir.

Uzman kadro tarafından oluşturulan stilistlik kursu yeni nesil ufku geniş stilistleri eğitmeyi amaçlamaktır. Daha önce bu alanda eğitimi olmayan insanlara da hitap eden kursa meraklı olan herkes katılabilir. Çizim yeteneği veya yaratıcılığının güçlü olmadığını düşünen insanların da çok rahat adapte olabileceği ve bu yeteneklerini geliştire bileceği şekilde stilistlik kursu içerik oluşturulmuştur. Normal iş yaşantısına devam ederken bu tür danışmanlık vermek isteyenler veya kendi stilini yaratmak isteyenler için de bulunmaz bir fırsattır. Giyim sektöründe olan herkese de hitap eden bir kurstur.