Dikiş Öğrenmek İstiyorum

Dikiş öğrenmek istiyorum

Dikiş Eğitimleri

Kişinin bazen kendi kıyafetlerini kendi istediği biçimde, daha uygun fiyata ve arayıp bulamadığını kendisi üretmek isteyebilir. Bazen ise ilgi duyduğu ve yetenekli olduğu dikiş ve moda alanlarında iş yapmak isteyen kişilerin bu işlerini daha profesyonelce yürütebilmek için dikiş dersi almak istemektedirler. Modelistlik kursu ile dikiş öğrenmek istiyorum diyen herkes dikiş öğrenebilecek.

Dikiş Dersleri

Alanında akademik eğitimlerini almış olan eğitmenlerimiz ile birlikte modelistlik kursu verilmektedir. Aynı zamanda dikiş dersleri verilmektedir. Alınan dikiş dersleri ile birlikte her bir kursiyer farklı kumaşların özelliklerini, kumaşa göre dikiş tekniklerini, giysi kalıbı çıkarma ve özel dikim şekilleri gibi birçok önemli hususu öğrenmiş olacaklardır. Modelistlik kursu ile birlikte de aynı şekilde hazır giyim sektörü için giysi kalıplarının çıkarılması gibi birçok işlem öğrenilebilmektedir.

Kimler Dersi Alabilir?

Modelistlik kursu olarak verdiğimiz dikiş dersleri için en az ilköğretim mezunu olma şartı bulunmaktadır. Bunun dışında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için herhangi bir şart bulunmamaktadır. Yabancı uyruklu kişiler kurslarımıza ikamet tezkereleri bulunduğu takdirde kayıt yaptırarak katılım gösterebilirler.

Dikiş Dersi Eğitimleri

Moda tüm dünyada ilgi duyulan ve ihtiyaç duyulan bir sektördür. Bazen bu sektörde çalışmak için bazense sadece kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmek için birçok kişi kurslarımıza başvurmaktadır. Kendi alanlarında akademik eğitime sahip olan eğitmenler ile birlikte aynı zamanda tüm dünyada kullanılan Lectra ve Gerber teknolojileri ile tüm kursiyerlere özel eğitim vermekteyiz. Dikişe dair bilinmesi gereken her şey hem ilkel yöntemler hem de gelişmiş teknolojinin kullanımı ile her eğitim verilmektedir. Eğitimi alan bütün öğrenciler için dikiş dersleri birebir recme, overlok gibi sanayi makinalarında hazırlanmış olan atölyede eğitim alma imkanı sunmaktayız.

Eğitimlerimiz ile birlikte uluslararası ölçü birimleri, teknolojik olan altyapımız ile hem modern hem de çağdaş bir eğitim alma imkanını öğrencilerimize sunmaktayız. Alınan eğitimler ile birlikte kişinin kazanmış olduğu bilgi, birikim ve tecrübeler ile çalışmak istediği alanda çalışıp başarılı olabilmesini mümkün kılıyoruz. Eğitimlerimizin ardından ise Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış olan ve aynı zamanda uluslararası da geçerliliği bulunan sertifikalara sahip olunmaktadır.

Kursa gitmeden dikiş öğrenmek

Dikiş öğrenmek istiyorum diyen herkes kursa gitmeden dikiş dikmeyi öğrenebilirsiniz. Ancak bu biraz zamanınızı alabilir ve kumaşlarınızı ziyan edebilirsiniz. Belki de dikiş yapma isteğinizi köreltebilir. Bizim sizlere tavsiyemiz dikiş dikmeyi bilen bir yakınınız varsa ondan öğrenebilirsiniz. Böyle bir imkanınız yoksa kursa gitmeyi deneyebilirsiniz.