Stilist Asistanı

Stilist Asistanı Ne İş Yapar?

stilist asistanı ne iş yapar

stilist asistanı ne iş yapar

Stilistlik Dersleri Ve İçerikleri

Bilgisayarlı bir şekilde verilen stilist asistanı dersleri profesyonel bir şekilde ifa ediliyor. Özel hazırlanmış sınıflarda az öğrenci sayısı ile birlikte ders yapma olanağı sunulmaktadır. Uygun fiyatlar ile birlikte günlük ve haftalık derslerden faydalanılabilir. Telefon ve mail ile kayıt yaptırmak mümkündür. Şartlar konuşulduktan sonra stilist asistanı kapsamındaki ilk derse girilebilir. Derslere giren tüm öğretmenler moda ve stil konusunda deneyimli ve eğitimli öğretmenlerdir.

Stilistlik Dersleri Almanın Faydaları

Stilistlik ve moda sektörü son on yıl içerisinde oldukça geniş bir ivme yakalamış durumunda. Hem Türkiye’de hem de İtalya, İngiltere ve İspanya gibi Avrupa ülkelerine bu alanda iş bulma şansı yüzde elli oranından yüzde seksenlere kadar uzanmaktadır. Bu noktada stilist asistanı eğitimi sonucunda alınan sertifikalar uygun bir meslek seçimi için ideal olmaktadır. Aynı zamanda stilistlik birçok farklı sektörde iş bulmayı da kolaylaştıran, geniş bir iş hacmine sahip olan bir alandır. Bu noktada hem em erkekler hem de kadınlar bilgisayarlı bir şekilde aldıkları eğitimin sonunda hayallerindeki mesleği yaşayabilirler. İşin son derece keyifli olması da ek artıları arasında gösterilmektedir.

Bilgisayarlı Stilist Eğitimi için İstenen Nitelikler

Bu derslere katılmak ve tam randıman alabilmek için belli başlı ön kriterleri tamamlamak gerekmektedir. Dersler direkt olarak bilgisayarlar aracılığıyla verildiği için her öğrencide temel bilgisayar yetkinliği ve kullanımı olmak zorunda. Temel bilgisayar yetkinliği bulunmayan kişiler öncelikli olarak bu yöndeki çalışmalarını tamamlayıp daha sonra kurslara yazılmalıdır. Aranan bir diğer önemli nitelik ise kalıp bilgisinin olmasıdır. Kalıp bilgisi bulunan kişilere çok yönlü olarak eğitimler sunuluyor. Bunun dışında istenen şartlar kişinin öz yetenekleri ile ilgilidir. Stilist olmak için gereken alt yapı hayal gücünün genişliğine bağlı olarak seyretmektedir. Kendisinde stilist olmak için gereken faktörleri yeterli ölçüde bulan herkes ilk adımı atarak eğitim almaya başlayabilir.

Stilistlik Eğitimleri ve Ders İçerikleri

Bu alanda verilen eğitim genel olarak ikiye ayrılıyor. Hem teorik bilgiyi arttıran hem de pratik becerikliliği ön plana çıkaran ayrı saatlerde ayrı eğitmenler tarafından verilmektedir. İlk dersler arasında renk bilgisi ve photoshop yer almaktadır. Her rengin tonları ve uygulanış biçimleri bu derslerin içeriğini kapsamaktadır. Aynı zamanda doğru renk seçimi, kontrast ve uygun kombin yapma ayrıntıları da bu dersin ana konularını içeriyor. Her stil grafiği öncelikli olarak bilgisayar ortamında yapıldığı için Photoshop konulu dersler ayrı bir öneme sahiptir. Bunun dışında model çizimleri de pratik derslerin ilk aşamasında yer almaktadır. Haftalık olarak çizilecek olan modellerin konseptleri ve ana fikirleri değişmektedir. Bu sayede çok yönlü bir çalışma disiplini sağlamaktadır. Diğer dersler arasında kişisel dosya hazırlama ve de temel sanat eğitimleri de yer alıyor. Her stilistin bilmesi gereken eğitimler hızlandırılmış olarak verilmektedir. Figür çalışmalarında bulunmak isteyen herkes de bu eğitimlerden faydalanabilir.